czwartek, 17 listopada 2011

Clickworker - opis panelu głównego

Witam wszystkich w kolejnym dniu. Aktualnie nie ma żadnych zleceń od Groupona, wziąłem się więc za przetłumaczenie panelu głównego. Dzięki temu szybko przyzwyczaisz się do pracy w tym serwisie. Poniżej zamieszczam zdjęcie interface'u oraz opis każdej pozycji.






Jobs - pierwsza kategoria, w tym miejscu znajdziesz informacje związane z wykonywanymi zleceniami.

Home - przenosi Cię do spisu wszystkich aktualnie dostępnych zleceń.
Work history - wyświetla spis wszystkich wykonanych przez Ciebie zadań, łącznie z datą, otrzymanym honorarium oraz innymi ważnymi informacjami.
Recruit Clickworker - ta podstrona służy do rekrutowania znajomych, za każdego nowo zarejestrowanego użytkownika, który zarobi pierwsze 10E, otrzymasz bonus w wysokości 5E.

Assessments - dział związany z Twoimi kwalifikacjami.

Base assessments - podstawowe kwalifikacje, tutaj możesz wziąć udział w egzaminie, który potrzebny jest do podstawowych zleceń (np. sprawdzisz swoją zdolność w wyszukiwaniu adresów, wykażesz się znajomością języków obcych).
Project assessments - bardziej złożone testy, potrzebne do wzięcia udziału w większych projektach.
Completed assessments - spis egzaminów, w których brałeś udział. Znajdziesz tutaj swoją punktacje, jeżeli dany test ma możliwość poprawki, tutaj możesz do niej przystąpić.

Profile - wszelkie opcje związane z ustawieniami Twojego konta.

Clickworker profile - tutaj możesz edytować swoją datę urodzenia, kraj pochodzenia oraz swoje zainteresowania.
Contact details - w tym miejscu znajdują się Twoje dane osobowe.
User settings - tutaj zmienisz ustawienia portalu ( język) oraz częstotliwość powiadomień o nowych zleceniach.
Change password - opcja służąca do zmiany hasła.
Clickworker community - odnośniki do portali społecznościowych i grup związanych z serwisem Clickworker.

Account - ustawienia związane z wypłatą należności.

Payment details - w tym miejscu ustawisz sposób otrzymywania wynagrodzenia. Możesz wybrać wypłatę na konto Paypal ( raz w tygodniu, w każdy piątek), dostępna jest także opcja wypłaty na konto bankowe. W przypadku drugiej opcji należy podać dokładne informacje związane z kontem (IBAN, SWIFT). Clickworker wypłaca pieniądze na konta bankowe raz w miesiącu, około 7-8 dnia.
Tax details - ustawienia związane z podatkiem. W tym miejscu wybierzesz, czy jesteś wolnym strzelcem. Pamiętaj, że należy podać swój numer podatkowy (REGON bądź NIP), chociaż nie jestem do końca przekonany czy jest to obowiązkowe do otrzymania wypłaty, lepiej podać.
Account history - historia wykonanych prac, za które otrzymałeś wynagrodzenie.
Invoices - faktury.
Agreements - w tym miejscu zapoznasz się z regulaminem.

Trochę tego było, mam nadzieję, że w miarę przystępnie to wszystko wytłumaczyłem. Po kilku dniach z pewnością nie będziesz się już gubił.
Jest jeszcze jedna ważna sprawa, którą chciałbym poruszyć, mianowicie licznik zarobionych pieniędzy.


Kwota pogrubiona to suma pieniędzy, które zarobiłeś. W nawiasie znajduje się ilość pieniędzy, które w danym momencie mają status "wypłacalny". Każda wykonana praca staje się wypłacalna po kilku dniach, zazwyczaj po 7. W przypadku widocznym na obrazku - zarobiłem 19.90 euro, ale w piątek dostane jedynie 10 euro, reszta zostanie przelana na moje konto w kolejny piątek. Spowodowane to jest tym, że 9.90Euro zarobiłem z prac, za które serwis zapłaci dopiero we wtorek.

W razie jakichkolwiek pytań - napisz komentarz, z pewnością pomogę.

środa, 16 listopada 2011

Zastój w zleceniach od Groupona

Od wczoraj w serwisie Clickworker można zaobserwować nieciekawą dla wszystkich sytuację, mianowicie powoli kończą się zlecenia od Groupona. Aktualnie zostały 2 artykuły, jednakże zawierają one błąd techniczny, który uniemożliwia wykonanie pracy. Wszelkie błędy zgłosiłem do pomocy technicznej, wcześniej szybko naprawiali wszelkie usterki, w tym przypadku zapewne także sprawa zostanie wyjaśniona.

Często bywa tak, że firma zleca napisanie kilkuset ogłoszeń, a całość dzielona jest na kilka partii. Nie mam pewności, czy w tym przypadku wystarczy poczekać 1 lub 2 dni na opublikowanie następnej części zleceń, czy należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać tydzień czy nawet dwa tygodnie na nowe zgłoszenia. Kontaktowałem się w tej sprawie z supportem, dostałem odpowiedź, że aktualna partia zleceń jest już na wykończeniu, ale nie wiadomo na chwilę obecną, czy są dostępne nowe "miejsca pracy". Należy więc cierpliwie czekać, w tym czasie zawsze można poćwiczyć swoją gramatykę i polepszyć "warsztat", przez trzy ostatnie dni zajmowałem się korekcją "kuponów", niektórzy copywriterzy nie popisali się, mam nadzieję, że z biegiem czasu każdy będzie lepszy w swoim fachu:)

Clickworker - rejestracja krok po kroku

    Witam wszystkich czytelników ( aktualnie nie ma zapewne żadnego, ale szybko to się zmieni)! Tak jak obiecałem wczoraj, zamieszczam instrukcję do rejestracji na serwisie Clickworker. Nie jest to proces zbytnio skomplikowany, każdy bez problemu powinien sobie poradzić bez mojej pomocy, nie mniej jednak zamieszczam ten krótki poradnik.

Krok 1 - odwiedzenie strony Clickwork
Pierwszym krokiem jest oczywiście wejście na stronę Clickworker i kliknięcie na guzik z napisem "Register". Poniższy obrazek ilustruje tą procedurę.




Krok2 - wypełnienie danych osobowych
Po wybraniu opcji rejestracji, proszeni jesteśmy o wybór naszego kraju. Należy z rozwijanej listy wyszukać swój kraj, chyba nie muszę podpowiadać, że jest nim Polska.



Gdy wybierzemy z listy kraj, naszym oczom ukaże się kolejny formularz do wypełnienia. Poniżej przedstawię wyjaśnienie poszczególnych pól.
Salutation - mamy do wyboru opcję "Mr." oraz "Mrs.". Pierwszy wybór dotyczy mężczyzn. Jeżeli jesteś kobietą, wybierz przedrostek "Mrs."
Title - tutaj wpisujemy swój tytuł naukowy, np. "inżynier". To pole nie jest wymagane, osobiście go nie wypełniłem, nie każdy musi wiedzieć, że mam tylko licencjat.
First name - tutaj wpisujemy swoje imię.
Last name - tutaj wpisujemy swoje nazwisko.
Date of birth - wypełniamy swoją datę urodzenia.
Company name - jeżeli posiadasz własną firmę, wpisz tutaj jej nazwę. To pole oczywiście można pozostawić puste.
Street - ulica, na której mieszkamy.
ZIP code - w tym miejscu należy wpisać swój kod pocztowy.
City - wpisujemy nazwę miasta, w którym mieszkamy.
State - w tym polu trzeba wpisać nazwę województwa.
E-mail address - podajemy swój adres email, następnie w polu poniżej potwierdzamy nasz wybór.
Login name - tutaj podajemy swój login do serwisu.
Password - w tym miejscu wpisujemy hasło, którego będziemy używać do logowania.



Po wypełnieniu powyższych pól, należy zaznaczyć "ptaszkiem" trzy krateczki w sekcji Terms of use i kliknąć na Sign-up.

Krok 3 - dokończenie rejestracji
Po wypełnieniu informacji na swój temat, należy odebrać maila aktywacyjnego. Następnie logujemy się na serwisie i w pierwszej kolejności musimy wybrać z listy swoje zainteresowania. Polecam zaznaczenie z góry do dołu wszystkich kategorii, nawet jeżeli coś nie leży w naszych kręgach zainteresowań. Pozwoli to na uzyskanie w przyszłości dostępu do wszelkiego typu zadań.

Krok 4 - dane dotyczące wypłaty
Gdy już cała procedura rejestracji jest za nami, powinniśmy jak najszybciej wypełnić informacje dotyczące sposobu płatności. W tym celu klikamy Payment details. Do wyboru mamy dwie opcje. Możemy zażądać wypłaty na podane przez nas konto bankowe - wtedy dostajemy wypłatę raz w miesiącu, około 7/8 dnia. Drugim sposobem, który osobiście polecam, jest wypłata zarobionych środków na swoje konto Paypal. Wypłata na Paypal jest według mnie lepsza, ponieważ nie trzeba na nią czekać przez cały miesiąc - zapłatę dostaje się w każdy piątek.

Krok 5 - test językowy
Ostatnim krokiem jest napisanie krótkiego tekstu. Ma to na celu sprawdzenie Twoich zdolności językowych. Z tego co mi wiadomo, natrafić możemy na jeden z trzech schematów. Pierwszym możliwym testem jest opis dowolnie wybranego miasta, druga możliwość to opisanie swojej ulubionej gry, trzeciej nie znam, ale z pewnością to coś łatwego. Test oczywiście jest tylko jeden, należy postarać się, aby nie było w nim żadnych błędów i aby spełniał założenia merytoryczne. Po napisaniu tych 90-120 wyrazów, należy poczekać na swój wynik. Jeżeli otrzymamy przynajmniej 90%, będziemy mogli bez przeszkód pisać ogłoszenia na Groupona. Należy także zainteresować się zakładką Tax details w celu podania swojego NIPu bądź REGONu, ale nie jest to raczej wymagane, ja raz dostałem fakturę bez tego.

To by było na tyle, jeżeli chodzi o sam początek. Mam nadzieję, że w miarę przystępnie opisałem Państwu proces rejestracji w serwisie Clickworker. Na ewentualne pytania z chęcią odpowiem. Pozdrawiam.

Zapraszam do artykułu wyjaśniającego panel główny serwisu - opis panelu.

wtorek, 15 listopada 2011

Clickworker - ogólna zasada działania

    Jeżeli jesteś ciekaw, w jaki sposób działa serwis Clickworker i jak Ty możesz na nim zarobić, przeczytaj kilka poniższych zdań.

    Serwis Clickworker jest swoistą platformą działającą na zasadzie croudsourcingu. Co to takiego? Jest to bardzo skuteczna metoda współpracy. Wyobraźmy sobię firmę "ABC", która musi napisać 10 000 artykułów na różne tematy. Biorąc pod uwagę zatrudnienie setki copywriterów, koszty ogrzewania i wynajmu budynku i inne wydatki, firma staje przed bardzo kosztownym zadaniem. Co by było, gdyby "ABC" nie musiało nikogo zatrudnić? Koszty byłyby o wiele niższe. Clickworker działa na zasadzie tzw. mikro-prac. Dana firma zleca wykonanie zadania, określa warunki i cenę, następnie zarejestrowani użytkownicy - clickworkerzy ( lub clickworkersi, jak kto woli) wykonują część pracy. Następnie wykonany fragment jest sprawdzany przez tzw. "proofreaderów", czyli poddawany jest korekcie. Ostatnim etapem jest złożenie puzzli w całość. Użytkownicy są zadowoleni, ponieważ dostali wysokie wynagrodzenie za pracę wykonaną w swoim domu, zleceniodawca zaoszczędził pieniądze, a firma Clickworker kolejny raz pokazała, że jest liderem na rynku w dziedzinie pracy on-line.

Co musisz zrobić żeby zacząć współpracę z Clickworker i zarabiać? Wystarczy zarejestrować się, następnie przejść bardzo łatwy test językowy ( najczęściej trzeba opisać wybrane przez siebie miasto) i gotowe - możemy wykonywać dostępne zlecenia. Najczęściej dostępne są tzw. precle, czyli pisanie tekstów pod podane słowa kluczowe. Za napisanie 220-250 słów dostaje się 1.9Euro, co uważam za bardzo dobre wynagrodzenie, zważywszy na czas wykonania (~30min).

Ze swojej strony gorąco zapraszam wszystkich zainteresowanych, wystarczy wziąć do ręki kalkulator i sobie policzyć, jeżeli dziennie napiszesz 1 artykuł za 1.9 euro, to po miesiącu zarobisz 245zł, a to za jedyne 30min pracy dziennie, nikt nie zabrania Ci pisać 10 czy nawet 20h dziennie, zarabiasz adekwatnie do swojego wkładu :)

Dobry początek

    Witam wszystkie osoby, które dotarły w to miejsce. Na początku wypada napisać chociaż kilka zdań na temat tego bloga. Zacznę od tego, że pod koniec października 2011r. przez zupełny przypadek trafiłem na pewną stronę internetową. Od ojca usłyszałem, że można zarobić pisząc własne artykuły w internecie, podobno powstał jakiś nowy serwis temu poświęcony. Z czystej ciekawości zaprzęgłem Google do pracy i po chwili odnalazłem wspomniany przez mojego tatę serwis. Niestety, jak to często bywa w Polsce, warunki panujące na tamtej witrynie nie satysfakcjonowały mnie, bowiem po napisaniu artykułu trzeba było czekać na potencjalnego nabywcę.
  
    Zostałem tym zniechęcony, ale z nudów szukałem dalej, w końcu trafiłem na coś przecudnego, właśnie o tym świetnym serwisie będę pisał na łamach tego blogu ( oczywiście nie tylko). Każdego dnia będę pisał przynajmniej jeden artykuł poświęcony wszelkim nowinkom związanym z zarabianiem pieniędzy on-line. O jaki serwis mi chodzi? Czemu jestem taki tajemniczy? Wszystko w następnym artykule, to jest tylko wstęp, zalążek czegoś większego, powitanie Was wszystkich i zaproszenie do codziennej lektury.

    Jeżeli jednak nie macie cierpliwości czekać na moje kolejne wpisy, które powinny ukazać się dosłownie za godzinkę, zapraszam na stronę główną opisywanego serwisu - Clickworker - rejestracja. Witryna jest przetłumaczona na język niemiecki i angielski, jeżeli nie czujecie się na siłach - monitorujcie mój blog, mam zamiar krok po kroku zobrazować procedurę rejestracji. Dla niedowiarków, do których sam się niedawno zaliczałem, zamieszczę także dowody wpłaty, jest to jedna z nielicznych firm godnych zaufania, mają wspaniały support, odpowiadają na każdego maila, nie mają także problemów z wypłacaniem należności.

    Ostatnia kwestia w tym i tak przydługim wstępie, mianowicie - czemu reklamuje ten serwis? Mam kilka intencji. Po pierwsze - z większą popularnością firmy Clickworker wiążą się plusy w postaci większej ilości zleceń ze strony przedsiębiorców, czyli innymi słowy - więcej dostępnych prac dla nas:) Drugim powodem, dla którego stworzyłem tego bloga, jest chęć zwiększenia swojej wiedzy dotyczącej pozycjonowania stron w internecie.

    Dziękuje za przeczytanie tego wpisu i gorąco zachęcam do codziennych odwiedzin mojego bloga. Z chęcią odpowiem na każde pytanie, po to tutaj jestem:)